Játékház - Feladatlapok I (ISBN: 9789633284308)

Játékház - Feladatlapok I (ISBN: 9789633284308)

1 763 Ft-tól 6 ajánlat
Megközelítés:
Javasolt útvonal:  
 

Játékház - Feladatlapok I. - Meixner Ildikó

1 763 Ft
+ 1 690 Ft szállítási díj
Szállítás: max 3 nap
irány a bolt »
mai-konyv.hu
 

Játékház - Feladatlapok I

1 784 Ft
Részletek a boltban
irány a bolt »
konyvtunder.hu
 

Meixner Ildikó: Játékház - Feladatlapok I

Ország Boltja 2023 Népszerűségi díj I. helyezett
1 888 Ft
Részletek a boltban
irány a bolt »
jokonyvek.hu

További ajánlataink

 

Meixner Ildikó - Játékház - Feladatlapok I. OH-SNE-MIR01GY/I

2 000 Ft
+ 1 150 Ft szállítási díj
Részletek a boltban
irány a bolt »
bigbandi.hu
 

OH-SNE-MIRGY/I -JÁTÉKHÁZ FELADATLAPOK I

2 029 Ft
Részletek a boltban
irány a bolt »
lira.hu
 

Játékház. Feladatlapok I. a Képes olvasókönyvhöz

2 366 Ft
Részletek a boltban
irány a bolt »
librarium.hu
Termékleírás
Címkék Tankönyv

Hibát talált a leírásban vagy az adatlapon? Jelezze nekünk!



A Játékház első évfolyamos tankönyvcsalád öt kötetből áll:
  1. Képes olvasókönyv: keményfedelű, színes tankönyv, a hozzá tartozó feladatokat piktogramok jelölik a lapok alján;
  2. Feladatlapok II. a Képes olvasókönyvhöz: egyszínű, munkáltató feladatok;
  3. Feladatlapok I. a Képes olvasókönyvhöz: ez az ún. borítékos kötet, olyan feladatok, melyeket az intézmények szétvágva tárolhatnak, így a tanulók mindig az adott oldalhoz tartozó feladatot kaphatják kézhez és manipulálhatnak vele;
  4. Betűtanítás – írásfüzet I. : a betűelemek és a kis írott betűk megtanulására, kapcsolásuk gyakorlására, rövid szavak írásának tanítására szolgáló előírt munkatankönyv;
  5. Betűtanítás – írásfüzet II. : az írott nagybetűk tanítására, kapcsolásuk gyakorlására, szavak és mondatok írásának tanítására szolgáló előírt munkatankönyv.
A tankönyvcsalád a szerző, Meixner Ildikó módszerének alapelveire épül. Ezek:
  1. Fokozatosság – az aprólékos, jól átgondolt, egymásra épülő módszertani lépések segítik a tanítási cél elérését, azaz az olvasás és írás megtanítását, a szókincs gazdagodását, a nyelvi fejlődést, valamint az anyanyelvről szerzett ismeretek bővülését. Az egyes betűk, szótípusok gyakorlására szolgáló gazdag feladattár lehetőséget nyújt a tanulók közötti differenciálásra.
  2. Hármas asszociáció elve – a módszer nem a hagyományos kettős asszociációt alakítja ki a hang és az azt jelölő betű között, hanem a hang beszédmotoros emlékképét is megfigyelteti, tudatosítja, ami a hallott hang felismerésének és reprodukálásának lényeges összetevője.
  3. A Ranschburg-féle homogén gátlás kialakulásának megelőzése – a vizuálisan vagy fonológiailag egymáshoz hasonló betűket egymástól távol tanítja, később pedig hangsúlyt fektet ezek megkülönböztetésére, mivel a hasonló elemek egymáshoz közel tanítva nehezebben tanulhatók meg, könnyebben téveszthetők össze és könnyebben felejthetők el. Ennek figyelembevételével a leggyakoribb olvasási és írási hibák megelőzhetőek.
  4. A gondolkodás rigiditásának kiküszöbölése – változatos tevékenységekkel, sokoldalú módon tanít és gyakoroltat.
  5. Az olvasással és írással kapcsolatos pozitív viszonyulás kialakítása, e tevékenységekkel kapcsolatos szorongások, gátoltság megelőzése.
A módszernek két része van: az olvasáshoz szükséges képességek és részképességek fejlesztés, és az olvasástanítás.
  1. Fejlesztő gyakorlatok
    • beszédfejlesztés: beszédszervek mozgásának tudatosítása, fonémahallás, fonémamegkülönböztetés fejlesztése, szókincsbővítés, mondatalkotás gyakorlása, összetett mondatok gyakorlása, történet elmondása, szövegalkotás;
    • téri tájékozódás fejlesztése: irányok gyakorlása térben, majd síkban, névutók gyakorlása;
    • ritmushoz kapcsolódó készségek fejlesztése: szótagolás, hangok hosszúságának helyes kiejtése, olvasása, jelölése.
  2. Olvasástanítás
    • betűtanítás: hármas asszociáció kialakítása, homogén gátlás kialakulásának megelőzése a betűtanítási sorrenddel, illetve egyes betűk átmeneti elhagyásával, majd a téveszthető betűk tudatos differenciálásával;
    • összeolvasás tanítása az aprólékosan felépített fokozatosság elve alapján;
    • szavak olvasása a szótagolás fokozatos elhagyásával szótípusonként, a szótípusok sorrendjét a nehézségük mellett az is meghatározza, hogy az adott szótípus milyen gyakran fordul elő a magyar nyelvben;
    • mondatok olvasása a fokozatosságot szem előtt tartva;
    • egyre hosszabb szövegek olvasása először motiváló tevékenységbe ágyazva (mondatcsíkok összerakása, mondatok összekötése, színezés, rajzolás), majd önmagában.
Írástanítás. A helyes ceruzafogás kialakítása feltétele az írástanulás megkezdésének. A betűelemek vázolását megelőzik a lendületgyakorlatok írólapokon vagy egyéb nagyobb felületen. Az első betűelemek, majd betűk vázolása nagy alakban történik, amely még nem igényel író, inkább rajzoló mozdulatokat, és segítik a folyamatos vonalvezetés kialakulását, lehetőséget adnak a többszöri átírásra is. Az íráskészséghez szükséges tájékozódást előkészítik a színes lapocskák és a segédvonalas vonalrendszer. A betűtanuláshoz hasonlóan, amint magánhangzót és mássalhangzót is tudnak már írni a tanulók, a betűkapcsolást is alkalmazzák. A betűkapcsolások biztonságos kialakulását segíti, hogy az egyszerű kapcsolási formákat tanulják először, s csak ezek automatikussá válása után kezdik a nehezebb, úgynevezett „cés kötést. Az előkészítő szakaszban már a betűelemeket is kötik a gyerekek.
Vélemények
Kérdezz felelek

Oldalainkon a partnereink által szolgáltatott információk és árak tájékoztató jellegűek, melyek esetlegesen tartalmazhatnak téves információkat. A képek csak tájékoztató jellegűek és tartalmazhatnak tartozékokat, amelyek nem szerepelnek az alapcsomagban. A termékinformációk (kép, leírás vagy ár) előzetes értesítés nélkül megváltozhatnak. Az esetleges hibákért, elírásokért az Árukereső nem felel.