Horváth Sándor: Feljelentés (ISBN: 9789634331100)

Horváth Sándor: Feljelentés (ISBN: 9789634331100)

3 249 Ft-tól 3 ajánlat
Megközelítés:
Javasolt útvonal:  

Ajánlataink a termékre

 

Feljelentés - Egy ügynök mindennapjai

Ország Boltja 2024 Minőségi díj I. helyezett
3 249 Ft
+ 1 290 Ft szállítási díj
Részletek a boltban
irány a bolt »
ujkonyvek.hu
 

Feljelentés - Egy ügynök mindennapjai (Horváth Sándor)

3 499 Ft
+ 1 690 Ft szállítási díj
Szállítás: max 3 nap
irány a bolt »
mai-konyv.hu
 

Horváth Sándor: Feljelentés

3 999 Ft
Részletek a boltban
irány a bolt »
jokonyvek.hu
Termékleírás
Író Horváth Sándor
Címkék Történelem
Nyelv magyar
Oldalszám 444

Hibát talált a leírásban vagy az adatlapon? Jelezze nekünk!

Mit tudhatunk meg egy évtizedekig aktív ügynök jelentéseiből a titkosszolgálatok világáról?

Miként válik a feljelentés a mindennapok részévé? Hogyan lesz egy hétköznapi emberből háborús bűnös, 1956-ban munkástanácstag, majd 1957-től három évtizedre az állambiztonság ügynöke egy kis faluban? Hogyan változtak meg egy családon, egy szomszédságon, egy munkahelyen vagy egy falun belül a személyes kapcsolatok a besúgás vagy feljelentés hatására?
A könyv a 20. század magyar történelmét Trianontól 1989-ig egy élete java részében (fel)jelentéseket író férfi nézőpontjából meséli el, akinek a sorsát rendre keresztezte az országos politika. Az álruháit és identitásait rendszeresen váltogató főszereplő története közelebb visz annak megértéséhez, hogyan vált a feljelentés, a besúgás és az attól való félelem mindennapossá a 20. századi Magyarországon. A kötet kötelező olvasmány mindenkinek, aki kíváncsi a közelmúlt eltitkolt történelmére.
Vélemények
Kérdezz felelek

Oldalainkon a partnereink által szolgáltatott információk és árak tájékoztató jellegűek, melyek esetlegesen tartalmazhatnak téves információkat. A képek csak tájékoztató jellegűek és tartalmazhatnak tartozékokat, amelyek nem szerepelnek az alapcsomagban. A termékinformációk (kép, leírás vagy ár) előzetes értesítés nélkül megváltozhatnak. Az esetleges hibákért, elírásokért az Árukereső nem felel.