Eleven Hold (2020)

Megközelítés:
Javasolt útvonal:  
 

Eleven Hold - avagy egy albínó kalandjai

3 392 Ft
+ 1 040 Ft szállítási díj
Részletek a boltban
irány a bolt »
 

Nomád Földi László: Eleven Hold - avagy egy albínó kalandjai

2 732 Ft
+ 1 900 Ft szállítási díj
Részletek a boltban
irány a bolt »
 

Eleven Hold - avagy egy albínó kalandjai

Ország Boltja 2025 Minőségi díj II. helyezett
2 793 Ft
+ 1 590 Ft szállítási díj
Részletek a boltban
irány a bolt »

További ajánlataink

 

Eleven Hold - avagy egy albínó kalandjai (9789634681939)

2 782 Ft
Részletek a boltban
irány a bolt »
 

Nomád Földi László: Eleven Hold - avagy egy albínó kalandjai

2 873 Ft
+ 1 690 Ft szállítási díj
Szállítás: max 1 hét
irány a bolt »
 

Eleven Hold - avagy egy albínó kalandjai (1086896)

2 993 Ft
+ 1 490 Ft szállítási díj
Részletek a boltban
irány a bolt »
 

Nomád Földi László - Eleven Hold - avagy egy albínó kalandjai

3 072 Ft
Részletek a boltban
irány a bolt »
 

Nomád Földi László - Eleven Hold - avagy egy albínó kalandjai (9789634681939)

Ahol a vásárlás közösséget épít!

3 130 Ft
+ 1 990 Ft szállítási díj
Részletek a boltban
irány a bolt »
 

Nomád Földi László - Eleven Hold - avagy egy albínó kalandjai

3 391 Ft
Részletek a boltban
irány a bolt »
 

Eleven Hold - avagy egy albínó kalandjai

3 589 Ft
+ 1 690 Ft szállítási díj
Szállítás: max 3 nap
irány a bolt »
 

Eleven Hold

3 990 Ft
+ 99 Ft szállítási díj
Részletek a boltban
irány a bolt »
Termékleírás
Író Nomád Földi László
Címkék Irodalom, Regény
Nyelv magyar

Hibát talált a leírásban vagy az adatlapon? Jelezze nekünk!

Eleven Hold - avagy egy albínó kalandjai

"Néztem a holdat: mint egy hulla arca, sápadt volt és sárga. Azon gondolkodtam, amit tettem, vagyis amire kényszerített a helyzet, de mégis megtettem, és ez furcsa s idegen érzés volt. Tudtam, hogy nincs miért bűnbocsánatot kérnem, így hát nem is nyerhetek bocsánatot, tehát ha úgy nézzük: elkárhoztam mindörökre. De tudtam azt is, hogy meg kellett tennem, s még bánni se lenne módom, hogy mért nem tettem meg, mert ha nem tettem volna meg, már nem élnék. Mert ugye, az államon belüli ölést a törvény tiltja. Az államon kívülit, egyenruhában viszont engedélyezi. A honfitársat és azonos bőrszínű embert lelőni tilos, az idegent és más bőrszínűt szinte kötelező. Akinek nincs egyenruhája, az nem ölhet. Akinek van, az ölhet... Ezek a véres dolgok nem valók napfényre, sötétbe valók, a mélybe, a koporsóba vagy a pokolba. Ezt éreztem. Pedig tisztán tudtam, hogy nincs mit megbánnom, és inkább azt bánnám, ha nem tettem volna meg. De megtettem. Mert én nem fehér nyúl vagyok, amire gyerekkoromban lecsapott a sólyom. Ember vagyok, még ha fehér is, mint a telihold. És mindenáron megvédem magam, amíg csak élek. " Nomád Földi László Eleven Hold című regényének elbeszélő hőse folyton úton van. De a többszörösen kisebbségi főhős, a vajdasági "albínó" Kaló Andor utazásaiban nem a kalandregények izgalma a fontos, hanem Louis-Ferdinand Céline: Utazás az éjszaka mélyére című művéhez hasonlóan, a belső utazás a meghatározó. Az ön- és világ-megismerés útjai és tapasztalatai. Az emberi természet fürkészése. Aminek soha nem érünk a végére. De újra meg újra el kell indulni, ha hív az utazás.
Vélemények
Kérdezz-felelek

Oldalainkon a partnereink által szolgáltatott információk és árak tájékoztató jellegűek, melyek esetlegesen tartalmazhatnak téves információkat. A képek csak tájékoztató jellegűek és tartalmazhatnak tartozékokat, amelyek nem szerepelnek az alapcsomagban. A termékinformációk (kép, leírás vagy ár) előzetes értesítés nélkül megváltozhatnak. Az esetleges hibákért, elírásokért az Árukereső nem felel.